Na túto knihu som sa tešila už pekných pár týždňov! A tak som si ju musela kúpiť okamžite po tom, ako mi prišiel mail s oznámením, že kniha je už dostupná v predaji :-)

Ako názov sľubuje, kniha je plná aktivít zameraných na upokojenie a oddych s deťmi. Na trhu plnom akčných a tvorivých nápadov je to veľmi príjemná zmena! Už len listovanie a letmé čítanie ma upokojovalo.

Kniha je rozdelená na 52 týždňov, v každom týždni po štyri oblasti. Sú tu jednoduché hry inšpirované Montessori pedagogikou, tvorivé aktivity, jogové cvičenia a relaxačné príbehy.

Veľmi sa mi páči, že ku každej hre či aktivite sú napísané verzie pre celkom malé deti, staršie deti aj veľkáčov. Ako trojmama s deťmi v rozličnom veku som vždy rada, ak ich dokážem zabaviť všetky naraz.

Po prečítaní prvých pár strán som ostala trochu zaskočená, či tie aktivity nie sú príliš „primitívne“. Keď som však knihu dočítala celú, mala som ozaj príjemný pocit a došlo mi, že aktivity skutočne SÚ pomerne jednoduché a obyčajné, no práve v tom je ich čaro. Nie je treba nič komplikované, premakané, zvláštne, stačí hľadať krásu v jednoduchosti. Práve tá jednoduchosť v sebe nesie kúzlo upokojenia.

Zatiaľ sme s deťmi vyskúšali len zopár aktivít, niečo sa stretlo s nadšením, niečo menej. Predsa je to trochu zmena. Cítim však, že práve túto zmenu teraz potrebujeme, pretože vedieť sa upokojiť je určite rovnako dôležité ako blázniť, tvoriť, vyrábať. :-) Zvlášť v dnešnej dobe, kde už malé deti bývajú prestimulované, orientované na výkon, hyperaktívne… Za seba knihu Jeden rok odpočinkových aktivít s deťmi môžem odporúčať.

3 komentáre on Jeden rok odpočinkových aktivít

    • No fakt záleží na tom, čo od toho očakávaš ;-) Ja som bola sklamaná po prvých pár stranách, tie tvorivé aktivity nie sú nejak extrémne tvorivé, myslím, že my dve máme tvorivejšie nápady :-D Ale vlastne ako som to čítala ďalej, mi došlo, že to majú byť všetko veci na upokojenie a pár vecí, čo som len tak skúsila dať deťom robiť, tak skutočne mali ten efekt, že decká chvíľku posedeli v tichu a venovali sa činnosti, boli sústredené… Takže evidentne to funguje ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.