Tak ako, milí kamaráti, aj vy ste pod stromčekom našli poriadnu knižnú nádielku? :-) Do našej domácej knižnice veru pribudlo zopár zaujímavých kúskov a v najbližších dňoch ich určite nafotím a pár slov popíšem. Ale ešte pred tým tu čaká jedna z predvianočných kníh, ktoré takisto stoja za pozretie.

Hoci nie som práve typ človeka, ktorý vyložene vyhľadáva novinky, zvedavá som dostatočne a keď mi už niečo zaujímavé príde pod ruky, tak si to ujsť nenechám. Takto nejak som sa dostala ku knihe Tajomstvá našej Zeme z edície Posvieť si na to. Upozornili ma na ňu decká, ktoré ju zbadali v kníhkupectve, nuž sme to museli preskúmať.

Čo tým myslia, posvieť si na to? Máme knihu čítať len pod perinou s baterkou v ruke, či ako? Tak sme si teda posvietili :-)

Už na prvý pohľad je kniha trochu iná, než ostatné. Po farebnej stránke vždy prichádza stránka čiernobiela.

A kúzlo príde, keď pod farebnou stránkou rozsvietite baterku! Čiernobiele obrázky zo zadnej strany sa „prenesú“ na prednú.

Naša kniha je o Zemi a má pomerne široký záber tém. Od zloženia Zeme, cez počasie, živočíchy až po sopky, myslím, že je tu všetko, čo by malo byť. V tejto edícii však vyšli aj iné, napríklad o ľudskom tele, záhrade či vesmírnej stanici. Určite je z čoho vyberať :-)

Vekovo je vhodná pre predškolákov, prípadne aj prvákov/druhákov, ktorí si ju už zvládnu aj sami prečítať, keďže textu nie je príliš veľa a je písaný veľkými, dobre čitateľnými písmenami. Vďaka zaujímavému prvku – svieteniu s baterkou – kniha zaujme aj neposedníkov, ktorí pri dlhšom čítaní veľmi nevydržia. A navyše sa dozvedia aj pár užitočných informácií.

Tak teda príjemné čítanie a objavovanie všelijakých skrytých tajomstiev! :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.