Covidová doba ukázala, čo všetko a v akom obrovskom rozsahu sa dá presunúť do online priestoru. No ukázala aj to, že veru nie je na zahodenie mať svoj záložný plán v podobe nejakého online projektu.

Aj ja sama som trochu narazila. Už-už som sa po dlhšom pobyte doma s deťmi chystala do práce, až odrazu bolo opäť treba ostať doma… Preto som začala hľadať iné možnosti a preto som napokon aj siahla po tejto knihe.

Čo sa týka práce na internete, nie som nijaký nováčik. Články pre seba aj pre druhých píšem už niekoľko rokov, vždy som však písanie brala ako záľubu a nezamýšľala som sa nad nim ako nad potenciálnym zamestnaním či zdrojom príjmu. No pravdou je, že len z dobrého pocitu sa žiť nedá a prišiel čas, kedy by som mohla svoje vedomosti a skúsenosti zúročiť.

Knihu Tvorba zarábajúceho webu krok za krokom vydala spoločnosť Dognet. Je to spoločnosť, ktorá združuje inzerentov a publisherov a pomáha im k vzájomnej spolupráci prostredníctvom affiliate marketingu. Venuje sa ale aj vzdelávaniu v tejto oblasti, čoho výsledkom je napríklad aj vydanie tejto, či iných kníh pre záujemcov o podnikanie prostredníctvom internetu.

Táto konkrétna kniha je určená začiatočníkom a čitateľa prevedie tvorbou webu od úplného základu. To znamená od výberu názvu, cez kúpenie domény, inštaláciu WordPressu, nastavenie SEO  až po samotné umiestnenie affiliate programu, vyhodnocovanie štatistík a tak ďalej. Skrátka, je to čosi ako používateľská príručka pre človeka, ktorý chce založiť svoj prvý web, a s jej pomocou to aj všetko krok po kroku zvládne, bez zdĺhavého googlenia.

Ako som spomínala, pre mňa samotnú tu už niektoré veci neboli nové, no niektoré veru áno alebo mi minimálne dali iný vhľad či nový uhol pohľadu. Napríklad, čo vnímam u seba ako slabú stránku je fakt, že svoje príspevky príliš neplánujem a potom to tak aj vyzerá. Niekedy mám aj naraz veľa nápadov, o čom písať, no nepoznačím si ich a časom na polovicu zabudnem. Niekde v podvedomí si aj uvedomujem význam plánovania, ale tu, keď som to videla čierne na bielom, vedela som si ľahšie pomenovať problém aj pripraviť riešenie.

Našla som tu tiež nové nástroje ktoré som doteraz nepoznala, a tiež lepšie porozumela niektorým pojmom, ktoré som predtým vnímala len okrajovo. Kniha je zameraná vyložene na prácu s WordPressom, ale má to svoje logické opodstatnenie. Sama WordPress používam už veľa rokov – je rozšírený, je free a má neskutočné množstvo všelijakých funkcií, takže nemám ani dôvod pomýšľať na iný systém.

Bonusom, ktorý získate spolu s knihou, je tiež prístupový kód do online sekcie dognet.academy a môžete sa vzdelávať ešte viac. :-)

Ja osobne nie som zástancom vytvárania stránok výlučne za účelom zisku, naopak, myslím si, že web by mal prinášať aj určitú hodnotu, nie iba plniť internet recyklovanými slovami. Na druhej strane, ak človek má svetu čo povedať, je veľmi fajn, že je tu možnosť robiť veci, pre ktoré mám vášeň a ešte si tým aj zarobiť. Ideálne teda je nájsť tú správnu rovnováhu. :-)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.